Nog even samen genieten voordat de baby wordt geboren.
Babymoon is een initiatief van Daphne Bode.

Gastblogger Christel: Zwanger op wintersport met een peuter: mijn ervaring
Net terug van onze wintersportvakantie voel ik me helemaal opgeladen en vol mooie herinneringen. Zwanger zijn in mijn derde trimester én reizen met een peuter leek in eerste instantie een uitdaging, maar wat ben ik blij dat we zijn gegaan! Op mijn Instagram-account, @christel.verhagen en via Babymoon, deel ik vaak over ons gezinsleven, en deze trip wil ik graag met jullie delen.
Een kindvriendelijke bestemming maakt alles makkelijker
Wij kozen voor een wintersportgebied dat echt gericht is op gezinnen: Ischgl-Kappl-See in Oostenrijk. Wat een fijne plek! Alles was er op ingericht om het ons gemakkelijk te maken, Eloïse heeft zich geen moment verveeld, en dat gaf mij ook de ruimte om even te ontspannen. Ik wist van tevoren dat deze vakantie niet zou lijken op onze eerdere wintersporttrips, en dat vond ik helemaal prima. Geen volle dagen op de piste, maar genieten van de sneeuw op een rustiger tempo. Eloïse en ik hebben urenlang op een slee gespeeld die we in het skigebied hadden gehuurd. Daarnaast waren er speeltuintjes naast de pistes waar ze zich heerlijk heeft vermaakt. Die kleine, rustige momenten samen maakten deze vakantie voor mij extra bijzonder.
Veiligheid boven alles
Aangezien ik net in mijn derde trimester zit, heb ik het skiën dit keer overgeslagen. Dat was een bewuste keuze. In plaats daarvan heb ik veel tijd doorgebracht met Eloïse en de ruimte genomen om écht te ontspannen en te niksen. Dit voelde niet alleen veilig, maar ook ontzettend gezellig! Voor andere zwangere vrouwen zou ik zeggen: luister naar je lichaam en doe waar je je goed bij voelt. En overleg altijd even met je verloskundige voordat je vertrekt.
Wat voor mij echt een gamechanger was, is dat we een hotel hadden met een zwembad en wellness. Dit gaf ons de kans om heerlijk te zwemmen en even helemaal tot rust te komen. Tijdens de slaapjes van Eloïse had ik eindelijk tijd voor mezelf: ik heb ontspannen op de bank gezeten met een goed boek. Dit waren echt mijn momentjes om op te laden.
Slim inpakken
Zwanger reizen met een peuter betekent dat je goed voorbereid moet zijn. Warme, waterdichte kleding was onmisbaar, net als genoeg snacks. Héél belangrijk, want een hongerige peuter én een zwangere mama zijn geen goede combinatie, haha! Daarnaast was het fijn om wat klein speelgoed mee te nemen om Eloïse bezig te houden tijdens rustige momenten. We namen boekjes en houten speelgoed mee. Voor mezelf had ik een band voor om mijn buik voor extra ondersteuning, een zwangerschaps skibroek en een lekkere warme zwangerschapsjas.
Samen genieten
Wat deze vakantie zo bijzonder maakte, waren de momenten waarop we echt als gezin konden genieten. Het spelen met de slee, de speeltuintjes en de ontspannen ochtenden in het zwembad waren onvergetelijk. Ik heb gemerkt dat het niet om grote plannen gaat, maar om de kleine dingen: samen lachen, spelen en even helemaal in het moment zijn.
Luisteren naar je lichaam
Er waren zeker momenten dat ik moe was en echt even rust nodig had. Zwanger zijn in de bergen is toch iets intensiever dan thuis op de bank zitten. Gelukkig kon ik tijdens de slaapjes van Eloïse lekker relaxen, en dat gaf me de energie om optimaal van de vakantie te genieten.
Zwanger op wintersport met een peuter is misschien niet de meest voor de hand liggende keuze, maar voor ons was het een fantastische ervaring. Het vraagt wat extra planning en flexibiliteit, maar het is het meer dan waard. We hebben zoveel mooie herinneringen gemaakt, en ik heb nu al zin in de wintersport van volgend jaar met onze twee meisjes!
Ben jij al eens zwanger op wintersport geweest? Of heb je vragen over hoe wij het hebben aangepakt? Laat het me weten op Instagram via @christel.verhagen. Ik hoor graag jouw verhaal!
Liefs, Christel